Vánoční perníčky
 

Tak jako každým rokem i letos Anna peče perníčky, kterými tradičně zdobí vánoční stromeček. Při práci jí vydatně pomáhá dcerka Anetka. Voňavé perníčky se jim podařily, zbývá už jen ušlehat bílek s cukrem a perníčky parádně nazdobit. V uklizené kuchyni  pak Anetka toužebně vyhlíží první sněhové vločky a protože bílá zima dosud nepřišla, polepila Anetka okenní skla alespoň vločkami  z fólie.

Scéna

Kuchyňská scéna patřila mezi ty hodně pracné. Odkládala jsem ji už delší dobu a to hlavně kvůli výrobě židlí, do kterých se mi moc nechtělo. Jenže v kuchyni se můžou odehrávat takové situace, které v obýváku nebo ložnici nejsou myslitelné, a tak jsem se nakonec zachlapila a pustila se do toho. Židle jsou vyrobené z tvrdého dřeva, spojované na čepy. Stůl má horní desku z překližky. Kuchyňská linka je vyrobená ze zbytků plovoucí podlahy, jen pracovní deska je z dřevovláknitého materiálu.
Po výrobě nábytku mě ještě čekalo kuchyňské vybavení a náčiní, tedy vál, váleček, šlehací metla, mikrovlnka (je ze dřeva s nalepeným čelním obrázkem).
Nakonec jsem se vrhla na pečení a zdobení miniperníčků. Jsou opravdu z perníkového těsta, jen jsem je málo nakypřila, aby se příliš nezvětšily. Zdobila jsem bílkovou polevou. Vykrajovátka a pečící plechy vyráběl tatínek a také na ně dokázal v dílně najít vhodný kovový materiál.

Panenky
Markéta :
Jelikož jsem tentokrát valnou část volného času strávila výrobou kuchyně, oblékání panenek obstarala Máninka. Já jsem akorát namalovala a ušila zástěru pro Annu.

Marie :
 Anna je oblečená v domácích šatech ušitých z nepříliš pružného úpletu. Botičky jsou originál Tonner.
Anetka má kalhoty  z tenké pánské košile tak trochu připomínající džínovinu, mikina je ze starého hodně pružného froté trika. Domácí pantofle jsou z fundusu.

   

Zpět na hlavní stranu