Strojení na bál

 

Lidka nedávno dokončila taneční kurz a dnes večer se chystá na svůj první bál. Společně s maminkou zahájily přípravu už v podvečer. Nalíčit, učesat, obléknout večerní šaty, ozdobit se šperky .....však to znáte. Ženám to obvykle trvá trochu déle. Lidka dostala od tatínka vysněné plesové šaty, maminka  zase  nové značkové střevíčky. Když už jsou obě v gala, zkouší ještě na poslední chvíli alespoň pár tanečních kroků.
Tatínek  netrpělivě přechází po bytě a pobízí své princezny k většímu tempu.Vždyť ples už za chvíli začíná!
Na poslední fotografii vidíte dvě unavené, ovšem nadmíru spokojené krásky po příchodu domů.

Scéna:
Do této scény jsem vyráběla dělenou šatní skříň. Je celá z překližky, dveře jsem zavěsila na dva kožené pásky. Na ramínka jsem použila ohýbané dřevo z opěradla staré židle. Ostatní nábytek je z fundusu. Lampička má stínítko z krabičky od kinofilmu ozdobené zlatou konturou, stojánek vznikl  z uzávěru kolínské,  závěs na květiny jsem udělala ze dřeva, budík je ciferník vyjmutý z malých dekoračních hodin.

Panenky
Markéta :
Lidku
jsem si přála obléknout do lehkých korzetových šatů.
Dlouho jsem vybírala vhodný materiál a nakonec to vyhrála růžovofialová organza, kterou jsem podložila bílou silonovou látkou. Živůtek je podšitý a díky použitým materiálům jsem mohla dírky na šněrování vypálit rozžhavenou jehlou. Protože jsou šaty ozdobené korálky a flitry, volila jsem jen střídmé šperky. Do vlasů dostala Lidka ozdobu z korálků navlečených na kovové spirále.
Prádýlko jsem ušila z elastických kalhotek zakoupených ve výprodeji za účelem dalšího zpracování.

Marie :
Dagmar má na sobě body ušité z tenkého elastického topíku. Večerní šaty jsou z  pružného sametového materiálu, sukni zdobí několik velkých stylizovaných květů se zlatým efektem.      
Botičky a šperky, které má Dagmar na sobě, vyrobila a věnovala našim panenkám Světlana (Blacksvetlus). Jak vidíte na fotografiích, obě děvčata si vše prohlížela s velkým zaujetím, Dagmar se šperků nemohla nabažit a odmítala je na konci fotografování odložit.

       

Zpět na hlavní stranu