Hádej, kdo dnes přijde
 

Je to už víc jak dva roky, co se David ve zlém rozešel se svými rodiči. Příčinou byla jeho přítelkyně Kimi. Davidova matka Helena se nedokázala smířit  s tím, že by se její  milovaný syn oženil s dívkou černé pleti, a tak když padla věta " Buď já nebo ona" , nešťastný David opustil domov a na dlouhý čas veškerý kontakt s rodiči přerušil.
David i jeho matka jsou stejně tvrdohlaví a neústupní a tatínek Rudolf ví, že ani jeden z nich neudělá ten první krok vedoucí k usmíření. Přitom den po dni vidí jak se jeho žena trápí, jak těžce nese synovo odloučení, jak ji mrzí unáhlené rozhodnutí. Vyhledal svého syna, mladému páru se omluvil a požádal oba o návštěvu, při které by společně mohli rodinné vztahy napravit.
Na druhý den oznámil jen tak mezi řečí Rudolf Heleně, že na sobotní dopoledne čeká krátkou návštěvu a požádal ji o malé pohoštění pro dva příchozí.  Helena chtěla vědět, koho má očekávat, ale Rudolf s úsměvem řekl, ať se nechá překvapit. Když v sobotu  zazvonil zvonek a vstoupili hosté, Helena na chvíli doslova zkameněla....před ní stojí její David s tou...ČERNOŠKOU! Beze slova se zvedla a chvatně odešla  z pokoje. Za zavřenými dveřmi pak pláče, neví, co si počít, je dojatá i rozhořčená. A to ještě netuší, že za zády mladého páru ukrýval v náručí její manžel to největší překvapení - nádhernou malou vnučku! Stačí však jen krátká chvilka, aby zaslechla skrz dveře, jak Rudolf  žvatlá vysokým nepřirozeným hlasem a pak....dětský pláč! Vedle je malé dítě! Davidovo dítě?! Helena napjatě poslouchá každé slovo. Vtom se ve dveřích objevil Rudolf, obejme ji kolem pasu a vede zpátky do obývacího pokoje. Pohledy obou žen se na chvíli setkaly...ta tam je nenávist...Helena vidí to sladké děťátko, má slzy na krajíčku. Konečně si podává ruku se svou snachou a vzájemně se představují. Rudolf se jen potutelně usmívá a pozoruje obrovskou úlevu na tváři svého syna.
Helena v návalu radosti vyndává malinké bačkůrky po malém Davídkovi, které mu sama uháčkovala a dává je Kimi pro jejich holčičku.

Scéna

Do scény jsem vyráběla dřevěnou dekorační polici, nástěnné hodiny, pár nových knih, ušila jsem nové závěsy a potáhla sedací soupravu. Jako pohoštění jsem připravila malé jednohubky a trochu červené limonády do plastových uzávěrů od kosmetických výrobků, které představují skleničky.

Panenky
Markéta :
Davidovi jsem upletla svetr z modré Glorie. Vzorek je jednoduchý, oblékání trochu složitější, ale úplet je dostatečně pružný, a tak jsme to nakonec zvládli bez větších problémů. Kalhoty i boty jsou originál Tonner.
Helena dostala halenu  ušitou z tenké elastické látky se zvířecím vzorem. Udělala jsem dostatečně hluboký výstřih, abych jím panenku mohla dobře obléct a vyhnula se tvorbě nějakého zapínání. Sukně je z fundusu. Botky kupované Kingstate.
Miminka, která se na scéně objevují, jsou z dílny Ashton Drake, bačkůrky jsou součástí jejich původního oblečení.

Marie :
Pro Rudolfa jsem ušila košili z tenké kostkované látky s falešným zapínáním. Kalhoty jsou z fundusu, boty originál Tonner. Kimi má svetr z umělé příze s příměsí angorské vlny. Přednice je ozdobená bílým vplétáním. Kabelku vyrobila z vinylové látky Markéta. Kalhoty jsou z fundusu, boty Kingstate.

Zpět na hlavní stranu