U Dětského domu

 

Filip čeká před Dětským domem na svou dcerku Adélku, která tu navštěvuje kurzy kreslení. Když vidí přicházet mladou ženu s kárkou, galantně se postaví stranou a uvolní pro ni celou lavičku. Ale Světlana  ho hned vyzývá, aby se znovu posadil, že je místa pro všechny dost.  Malá Terinka se na Filipa usmívá a Filip to s dětmi umí..., však Adélku vychovává už víc jak dva roky úplně sám.
Po chvíli   přichází  Adélka a v ruce nese výkres, který dnes vytvořila. Ukazuje jej tatínkovi a nakonec i zvědavě pokukující Světlaně. Té pak vypráví o svých zážitcích z letošní dovolené v horách. Pak se ale veškerá pozornost přesunula k malé Terince. Adélka si s ní očividně rozumí, rychle se vžila do role malé chůvy a ochránkyně. S pocitem důležitosti vozí kárku a hraje si na maminku.
Když všichni odcházeli od Dětského domu, zjistili, že mají nejen podobné osudy, Světlana je se svou holčičkou také sama, ale dokonce i společnou cestu domů, protože bydlí v jedné čtvrti.


Scéna:
Z ytongu a lepidla na obkladačky jsem vytvořila jakousi "betonovou vanu" naplněnou zemí a osázenou poléhavými jehličnany. Doprostřed jsem umístnila sošku dítěte sedícího na zeměkouli. Původně to byl celkem odstrašující dekorační anděl z výprodeje, kterému jsem odřízla křidélka. Kárku jsem zakoupila za levný peníz v Prioru. Je to jen obyčejný plastový výlisek, který jsem trochu upravila a natřela akrylovými barvami. Vstupní dveře do dětského domu jsou  ze starého kovového rámu na obrazy "propůleného" uříznutými táhly ze skříňových zámků, kliky jsou pantíky od záchodového prkénka .
 

Panenky
Markéta
Světlana má na sobě svetr upletený z efektní  třípramenné příze (zlatá nitka, žinylková se střapečky, hladké vlákno). Rovná sukně je z tenké šatovky. Miminko od Ashton  Drake má svetřík ušitý z ponožky, od stejného výrobce je i čepička a botičky, které na sobě měla opička  "Little Sucker".
Filip má originální Tonner oblečení i boty.
Botičky pro obě plochonohé panenky jsou z dílny Blacksvetlus. Světlana je v tomto oboru skutečný mistr, její výtvory mohou směle konkurovat profesionálním výrobkům.

Marie:
Adélce jsem z kostkované košile ušila skládanou sukýnku, kabátek je z jemného manžestru. Bílé tričko je z fundusu. Punčocháče jsou šité z dámských krepsilonek.
 


 

       

Zpět na hlavní stranu