Nedělní ráno

 

 Je neděle a Jana se Štěpánem si chtějí alespoň trochu přispat. Včera ale svým holčičkám slíbili, že dnes půjdou společně do cirkusu a malá Majdalenka vstávala ráno už po šesté hodině, aby  po chvíli probudila i svou "velkou"sestru Anetku. Jakmile se trochu rozednilo už se obě potichoučku plíží do ložnice svých rodičů. Majdalenka běží k mamince a veselým hláskem ji budí...tedy maminka má spaní lehké, a tak o "vetřelcích" ví už od chvíle kdy vstoupily do ložnice. Jana je zvyklá vstávat časně, ale ráda by dopřála trochu delší spánek Štěpánovi...jenže! I když se tatínek po probuzení schovává pod přikrývku a žadoní, aby jej nechaly ještě alespoň chviličku spát, je mu jasné, že tenhle souboj je předem prohraný. Zatímco maminka jde připravovat snídani, obě uličnice se na tatínka vrhnou a řádí s ním na postelích. Štěpán se nakonec vzdává a poslušně opouští  svoje lůžko.


Scéna:
Válendy jsou z fundusu, a tak mi zbývalo vyrobit pouze noční stolky a zadní stěnu s rampou. Stolky jsou ze zbytků obyčejných smrkových trámků, které jsem pěkně vyhladila a natřela hnědou barvou. Na přední stranu jsem pak nalepila dvířka z podýhovaného sololitu ( část vyhozené poličky, kterou jsem našla na sídlišti). Ze stejného materiálu je i zadní deska.
Lampičky jsou z pingpongových míčků a uříznutých kousků staré mosazné tyče na záclony, dozdobené zlatou konturou. Lodička  a přesýpací hodiny jsou kupované. Vzdušné závěsy vznikly z tenkého organzového šátečku,  saténové povlečení je z pánské noční košile.
 

Panenky
Markéta
Maminka Jana má košilku z tenké směsové látky, pod prsy je stažená  a převázaná úzkou tkaničkou, na rukávech a spodním okraji zdobená silonovou kraječkou. Malá Majdalenka je panenka od Helen Kish. Jednu už doma mám, ale tahle je více pohyblivá a mně se jí podařilo koupit na ebay za více než příznivou cenu. Košilku jsem pro ni ušila z dětského pyžámka.

Marie:
Štěpánovo pyžamo je ušité z úpletové polokošile, Anetka má dlouhou košilku s krepové látky.
 


 

   

Zpět na hlavní stranu