Ledová královna


Vendulka s Honzíkem jdou do království věčného sněhu a ledu, aby odtud přinesli pro svou nemocnou maminku zázračné stříbrné jablko,  které dokáže vyléčit všechny neduhy. Na strastiplné cestě už několikrát chtěli všechno vzdát, několikrát byli téměř na konci sil, ale vzájemná podpora a myšlenky na maminku je vždy znovu postavily na nohy.
A teď už je cíl tak blizoučko! Honzík je ale příliš vysílený, a tak mu Vendulka  znovu a znovu pomáhá vstát ze zmrzlé země, podpírá jej a dodává tolik potřebnou vůli a odvahu. Náhle se před nimi objeví....přelud? Ne, ne, je to královna této nehostinné země. Lidské bytosti  sem zavítají jen zřídka a Kristýna vždy přísně sleduje jejich počínání. Vendulka s Honzíkem si získali královnino srdce svoji ušlechtilou touhou pomoci natolik, že sourozence vzala pod svou ochranu. Pohladí tedy unaveného Honzíka po tváři a zlehka se dotkne i Vendulky...děti hned ucítí jakousi jiskřivou sílu. Pak královna utrhne stříbrné jablko z kouzelné jabloně a podá jej Vendulce. Dlouhou cestu domů zvládnou děti v kouzelných sáňkách, které královna přivolá mávnutím ledového květu. Vendulka pevně svírá na prsou svůj batůžek s kouzelným jablkem a váčkem plným vzácných křišťálů, které dostali od královny na přilepšenou.
 

Scéna:
Tahle zimní scéna byla hodně jednoduchá, stačily jen dvě suché větve nastříkané umělým sněhem ve spreji a  kus bílého prostěradla posypaného polystyrénovou drtí. Jablíčka jsou z moduritu , místo stopky mají zabudovaný drátek, za který jsem je zavěsila na "strom".
Sáně už byly pracnější. Kostru tvoří dvě sololitové bočnice spojené v předním a zadním vrcholu silnými dřevěnými tyčemi. Přes ně jsem natáhla pás tuhého papíru, který přesně kopíruje boční hrany. Celý výrobek ještě zpevňuje sololitová podlaha.  Když bylo vše slepeno, následovalo natírání bílou barvou a pak ještě ozdobné parádičky. Veškerý vnitřní prostor včetně polystyrénové sedačky je polepený bílým leskymem.
 

Panenky
Markéta
Královna Kristýna má šaty ze světle modrého silonu potaženého bílou organzou. Na zdobení jsem použila drobné dekorační vločky a průhledné korálky. Ze stejných korálků jsou i šperky, které jsem navíc dozdobila kousky křišťálů.

Marie:
Vendulka má sukni ze silnější vlněné látky, kabátek je z tenkého flauše, baret jsem uháčkovala z vlněné příze, punčošky má ušité ze starých pánských ponožek. Botičky jsou originál Tonner.
Honzíka jsem oblékla do jeho originálního oblečení (Kai - The Snow Queen), ale v tenkém roláčku se mi ho do takové zimy pustit nechtělo, a tak jsem mu ještě  z tuhé tmavomodré  látky ušila kabátek s dragounem  a  nalepenými knoflíky.
 

       

Zpět na hlavní stranu