Varieté
 

Valerie a Rudolf tvoří pár už několik roků a to nejen v uměleckém, ale i soukromém životě. Oba jsou velmi všestranní umělci, a tak se můžete podívat na malou ukázku jejich dovedností. Nejprve se oba představí jako akrobaté, pak Valerie uchvátí publikum coby šansoniérka. Nakonec uvidíte westernové vystoupení plné napětí a nebezpečných kousků.
Rudolf  přichází na pódium v kovbojském oblečení, v ruce drží laso. Do hozené smyčky bravurně chytí krásnou Valerii a lehce ji přitáhne k sobě. Pak žádá partnerku, aby přistoupila k osvětlené stěně, odloží klobouk a kabát a bere do rukou  první z nožů zabodnutých v dřevěné desce. Strefuje se těsně vedle Valeriiny paže. Každý z dalších hodů je naprosto přesný. Poslední tři nože vrhá Rudolf se zavázanýma očima. Publikum ani nedýchá. Valerie stojí nehnutě, plně důvěřuje pevné ruce svého manžela. Opět tři mistrovské zásahy! Publikum oběma umělcům bouřlivě tleská.

Scéna

Výroba scény byla jednoduchá, stejně jako u kouzelníka jsem použila půlkruhový drát na který jsem navlékla látku s metalízovým efektem. Na jednotlivá vystoupení jsem  pozadí ještě vždy trochu dozdobila.
Pro vrhače nožů bylo ale potřeba udělat větší desku, která vznikla z polystyrénu potaženého žlutým krepovým papírem, po okrajích jsem přišpendlila ozdobná světýlka a žlutou peřovou parádu.  Z pěnové gumy jsem pak vystříhala umělecké jméno a přišpendlila na stěnu.
Vrhací  nože vystříhal z pevného plechu tatínek a já jsem je řádně nabrousila.


Panenky
Markéta :
Rudolfovi jsem na silovou akrobacii ušila jakési punčocháče s kšandami, ozdobný pás a černé cvičky.
Jako kovboj využil oblečení od  Samuela (Lee Scoresby).

Marie :
Na akrobatické vystoupení si Valerie zapůjčila originální oblečení hned od tří panenek. Látkové cvičky ušila Markéta.
Jako zpěvačka se Valerie představuje v dlouhých červených šatech ze strečového sametu.  Na krku má motanici z drobného rokajlu, botičky jsou originál Tonner.
Do westernové scénky jsem ušila stylizované korzetové šaty z tenké bavlněné látky. Na krku má zavěšený miniaturní křížek s kamínky, šněrovací botičky jsou od Tonnera.

Valerie mohla při tomto fotografování skvěle předvést svoje tři paruky a pozměnit tak na každé vystoupení svůj vzhled.

 

 

Zpět na hlavní stranu