Nedělní oběd
 

Ema dnes připravuje na oběd smažené řízky, Je to Šimonovo oblíbené jídlo, a tak přiběhl do kuchyně hned, jakmile ucítil známou vůni. Nejprve chvíli listuje v novinách, pak zkontroluje stav na pánvi a jde nakrájet pažitku na brambory. Potom už oba usednou ke stolu, jídla je dost a Šimon se nenechává dvakrát pobízet. Po dobrém obědě si ještě dají skleničku vychlazeného piva  a Šimon už se vidí na gauči v obýváku.

Scéna

Hlavní část kuchyňské linky už jsem měla hotovou, ale pro tuhle scénu jsem vyráběla sporák (má "funkční" troubu, ale v té budeme "péct" až někdy jindy), dodělala jsem jednu závěsnou skříňku a dolní rohovou část. Pracovní deska je tentokrát potažená samolepící tapetou. Z malé plastové misky vhodného tvaru vznikl dřez, baterie je z nejrůznějších plastových komponentů. "Teflonové" nádobí  se závěsnou soupravou je kupované v Prioru, je trochu větší, ale pro Tonnerky použitelné. Mikrovlnka je z fundusu a  skupinku prasátek, která marně natahuje rypáčky směrem ke sporáku, mi poslala Světlana (Blacksvetlus).  Plastové dózy postavené na lince jsou bývalá ořezávátka. Všechny potraviny jsou skutečné, jen zmenšené do potřebné velikosti.


Panenky
Markéta :
Šimonovi jsem ušila šedý rolák ze starého trička. Pantofle a kalhoty jsou od Tonnera. Pantofle pro Emu jsem vyrobila z pěnové gumy, je to velice jednoduché, protože tenhle materiál jde skvěle lepit vteřinovým lepidlem (já používám gelové), spoj drží opravdu ve vteřině a je velice pevný.

Marie :
Domácí oblek pro Emu se skládá z trička , které  je ušité z dámských spodních kalhotek a  z dlouhých kalhot  z tenké látky připomínající fáčovinu.

 

   

 

Zpět na hlavní stranu