Klenotnictví
 

Rudolf je úspěšný zralý muž s velkou slabostí pro krásné mladé dívky. Rozhodně nehodlá opustit bezpečný přístav manželství se skvělým servisem své manželky, ale snadno podlehne půvabům krasavic. Dnes chce zapůsobit na mladičkou milenku Lili, a tak ji zavede do klenotnictví, aby si tu vybrala prstýnek. Dívka je nadšená, zkouší zářivé prsteny a vybírá ten nejkrásnější. Prodavač už šperk balí a Lili mezitím okukuje vitríny, kde se blyští briliantové náhrdelníky. Pak spustí tenkým škemravým hláskem, že by si takový klenot moc přála, prosebně spíná něžné ručky a...Rudolf, jako už tolikrát, nedokáže půvabné prosebnici odolat. A tak prodavač vyndává nádherné soupravy a  Lili se v nich nakrucuje před zrcadlem a předvádí se Rudolfovi. Po dlouhém rozvažování zvolí briliantový náhrdelník s náušnicemi. Rudolf souhlasí a šťastná Lili se k němu láskyplně vine, hladí jej a přidává i sladké polibky. Řízením osudu vchází v tu chvíli do obchodu vyzvednout opravený řetízek Rudolfova manželka Helena. Zády stojícího muže rozpozná hned a identifikovat tu, která ho objímá ani nepotřebuje. Nepříjemně překvapená a řádně rozezlená bere do ruky jedinou zbraň, kterou má momentálně při sobě - tyčku salámu. Záletnému manželovi uštědří několik dobře mířených ran a ten doslova prchne z klenotnictví ven. S krásnou " Lolitkou" se Helena vypořádá taky po svém a vyděšená dívka bleskově následuje Rudolfa. Zcela konsternovaný prodavač vše sleduje v němém úžasu, v rukách drží briliantové šperky a pomalu mu dochází, že z tohoto prodeje už  nic nebude.

Scéna

Myslím, že nebýt Světlany (Blacksvetlus), by tato scéna asi nevznikla. To ona nám poslala jako dárek krásné šperky, které jsem vystavila  pod pultem a  zapůjčila další šperky vystavené ve vitríně.
Měla jsem naprosto jasnou představu, jak by  klenotnictví mělo vypadat a k té jsem se za pomoci  překližky ze šuplíků starého psacího stolu, několika kusů ohnutého plexiskla, všech těch krabiček, platíček a  samozřejmě Světlaniných šperků, postupně propracovala.
Takže Světlano, patří Ti veliký dík ta to, že tahle scéna vůbec vznikla!

Detailní fotografie šperků jsou pořízeny bez plexiskla.

Panenky
Markéta :
S oblékáním jsem to měla jednoduché, vyšel na mě prodavač Štěpán s Helenou a já jsem  použila originální Tonner oblečení i boty. Pro Helenu jsem ušila pouze nákupní tašku a vyrobila téměř "smrtící" salám.

Marie :
Lili má na sobě elastické minišaty ozdobené několika řadami volánků, boty jsou originál Tonner, kabelka je dárek od Světlany (Balcksvetlus) a do této scény se nám náramně hodila.
Rudolfovi jsem ušila světle zelenou košili, kalhoty má z fundusu, boty jsou originál Tonner.

 

Zpět na hlavní stranu