Před cukrárnou

 

Tomuhle setkání předcházelo několikaměsíční internetové přátelství. Irena s Danem se tu seznámili náhodou a dlouhé diskuze o všemožném je oba moc bavily. Dnes se ale mají setkat osobně, konečně vidět jak ten druhý vypadá. Schůzka proběhne ve smluvené cukrárně, Irena má v ruce kousek zelené větvičky jako poznávací znamení. Je všední dopoledne a sezení před cukrárnou je prázdné. Irena si tedy objedná kávu a netrpělivě plná skrytých očekávání vyhlíží Dana. Jak asi bude vypadat? Ví, že je s ním legrace, má rád staré filozofy, vyzná se v umění a taky rád sportuje. Když se v dálce objeví mladý dlouhovlasý muž v černých kožených kalhotách, triku bez rukávů a s pirátským šátkem na hlavě, vlastně mu ani nevěnuje pozornost...tohle přece nemůže být Daniel... jenže on jde směrem k ní!...Bože, to snad není pravda! Tak nějak podvědomě zastrčí ruku s větvičkou pod ubrus a tváří se, jako že je tu jen náhodou. Dan si dívku nenápadně ale celkem pozorně prohlédl a pak si stoupne před obchod a čeká...vyhlíží...po očku ale stejně sleduje neznámou slečnu. A pak  nervózní Ireně vypadla z ruky ukrytá haluzka, leží na zemi a než se pro ni dívka sehne stojí tu Dan, trochu se usmívá  a jakoby nic řekne: "Něco jste asi ztratila, slečno." Nu, tohle už Irena nemůže vydržet, hra na schovávanou končí, oba si podají ruce a Irena jde s pravdou ven. Pak teprve se dozvídá o Danově záměrném ustrojení, o jakémsi testu,
nakolik ovlivní jeho vzhled dosavadní sympatie. Irena byla sice poněkud zaskočená, ale nakonec se celé situaci společně zasmáli a prožili spolu hezký den.
Od té doby se ti dva scházeli pravidelně, stali se milenci a dnes už mají společné příjmení.


Scéna
Venkovní nábytek má sedací plochu  z pěněného PVC, zbytek jsem vytvořila z drátů potažených bílou bužírkou (využila jsem drátěné police z vyřazené chladničky), vše jsem slepovala vteřinovým lepidlem. Výloha ve stěně je skleněná, obklad jsem nakrájela z novodurové desky. Všechny potraviny a nápoje
jsou skutečné a jedlé. Pohárky na zmrzlinu vznikly slepením plastových krytek a části průhledné propisky. Tác je slepovaný z plastové dělící příčky z kartotéky.
Reklama na zdi není náhodná, Monika je nesmírně tvořivý člověk, který navíc dokáže skvěle prezentovat ostatním svoje zkušenosti a nápady.
V poslední době se spolu se svou dcerkou věnuje i Tonnerkám.(http://www.brydova.cz/napady/panenky).

Panenky
Markéta:
Pro Dana jsem ušila kalhoty z černé koženky a ozdobila je nalepenými cvočky, tričko je originál Tonner. Pro druhý převlek jsem ušila kraťasy s kapsami a vyrobila  sandály z kůže se zapínáním na suchý zip.

Marie:
Letní kostičkované šaty, které má na sobě Irena, jsou originál Tonner, kabelka je dárek od Světlany (Balcksvetlus), jejíž letošní kolekce jistě uchvátí nejen milovnice značkových kabelek.
Těhotenské šaty jsem ušila z tenké průhledné látky, celé podložené bílou podšívkou. Oboje botičky jsou originál Tonner. Šperky, které skvěle doplnily oblečky, nám darovala Lenka (http://pldesign.webgarden.cz/).
Obsluhující Magda má na sobě černé plavky ve kterých k nám kdysi přicestovala, k tomu oblékla elastickou minisukni s fundusu. Zástěrku s kraječkou jsem ušila z bílého silonu.

Po dvou letech...
Je horký letní den a mladí manželé jdou do "své" cukrárny na zmrzlinu. Už za pár dní očekávají narození prvního dítěte.Oba se moc těší, starostlivý Dan
je k Ireně nesmírně pozorný  a nám nezbývá než jim popřát, aby jim krásný vztah vydržel napořád.


 

Zpět na hlavní stranu