Natáčka
 

Ještě hodinu času má Milena na to, aby se upravila a oblékla na vernisáž významného španělského malíře, které se zúčastní jako překladatelka. Majitel galerie
ji má vyzvednou  a dovézt autem až na místo konání. Krátké zazvonění ji vyruší zrovna ve chvíli, kdy ještě trochu poklízí obývák. Kdo to jen může být? Zrovna teď se jí žádná návštěva nehodí, nemá na ni čas.
Za dveřmi stojí uhlazený muž v obleku a nevěřícně hledí na Milenu. Před sebou vidí rozcuchanou ženu s natáčkou ve vlasech a v domácím oblečení.
Překvapený muž se představí a ujišťuje se, že je na správné adrese. Poněkud ironicky se ptá, zda hodlá Milena jít takto upravená na vernisáž. Ta nechápavě kroutí hlavou, ale přesto zve Gabriela dál. V krátkosti si pak oba vysvětlují vzniklé nedorozumění ohledně času jejich plánovaného odjezdu. Vše zavinil popletený telefonát od asistentky. Zbývá tedy už jen patnáct minut. Značně rozladěný Gabriel usedne na pohovku a v duchu si připravuje nějaké kloudné vysvětlení, proč s překladatelkou dorazili se zpožděním. Navíc trochu pochybuje o slovech svého kolegy, který mu Milenu doporučil jako profesionálku vhodnou právě na takovouto společenskou akci. Po chvíli se otevřou dveře a z vedlejšího pokoje vejde do místnosti...DÁMA! Gabriel překvapeně vyskakuje z pohovky, poněkud přitrouble se usmívá  a s neskrývaným obdivem hledí na Milenu.
Začátek vernisáže nakonec stihli včas, Milena okouzlila všechny přítomné svým šarmem, ovšem nejvíc unesen byl právě Gabriel..

Scéna

Jedna jediná miniaturní natáčka měla na svědomí vznik téhle scénky. Původně růžový vysavač potom dobře zapadl do mých představ o tom, jak bude vše vypadat. Dva pruhy  divoké tapety jsem původně plánovala nalepit z barevných ubrousků, z nichž jsem jeden oskenovala a vytiskla jsem vzorek na zažehlovací fólii. Nažehlením na bílé plátno pak vznikly dekorační  závěsy na okně a přední strany dvou polštářků. Nakonec jsem si vytiskla na pevnější papír i dva pruhy na stěnu. Gauč i sedák jsou z polystyrénu, potažené látkou ze žlutého firemního trička. Stolek má desku z pěněného PVC, nohy dřevěné, skříňky zase mají dřevěná těla a z pěněného PVC jsou dvířka. Makrofotografie jedné z růží, která vyrostla na naší zahradě, posloužila jako moderní obraz na stěnu, kobereček byl původně žínka, záclony jsou ze žlutého tylu.


Panenky
Markéta :
Milenino domácí oblečení tvoří zvonové tepláky s úpletu ušité podle střihu od Moniky a tričko s nažehleným obrázkem a spodním lemem, který jsem rozstříhala. Jelikož má Milena klenutá chodidla, musela jsem do ušitých froté ponožek vsunout moduritové "protézy", které už použila Aiko ke kimonu.
Kostým jsem ušila z tmavomodrých strečových kalhot. Skládá se z pouzdrových šatů bez rukávů a kabátku lemovaného bílým saténovým proužkem.
Kabelka je opět od Světlany (Blacksvetlus), botičky jsou  Monique gold collection.

Marie :
Oblek, který má na sobě Gabriel, je ušitý z pánských kalhot, sako je vypodšívkované a je bez funkčního zapínání. Kravata není šitá, je lepená z čistého hedvábí. Košile a boty jsou originál Tonner.


 

                                                       
   

 

Zpět na hlavní stranu