Nalezené děťátko
 

Ještě před pár dny si Klárka vesele zpívala, připravovala výbavičku a šila košilky. Očekávala totiž narození prvního děťátka... Jindřich vyrobil pěknou kolíbku, oba byli šťastní a moc se těšili. Jenomže porod byl velmi těžký a děťátko při něm zemřelo. V chalupě u Vondrků zavládl hluboký smutek.
Když dnes ráno odcházel Jindřich za prací do lesa, jen nerad opouštěl svou ženu, která ležela v posteli bez zájmu o vše kolem. Krátce před polednem zaslechl Jindřich se svými druhy podivný zvuk. Muži chvíli pátrali a k jejich velkému překvapení nalezli v nedalekém krmelci plačící novorozeně. Rozhodli se odnést dítě do blízké hájovny. Mají tam pět dětí a hajná si jistě bude vědět rady. A skutečně, během chvíle je děťátko čisté a dostane plenu i košilku. Jenže to maličké pořád pláče - má hlad. A pak hajnou napadla spásná myšlenka:" Vždyť přece Jindřichova Klárka před dvěma dny rodila,  má jistě mléko a může dítě nakrmit!" Podává tedy Jindřichovi zabalené novorozeně a ten s ním spěchá domů.
Vešel potichu do světnice a přistoupil k posteli...vtom Klárka zaslechne tichý dětský pláč. Nevěří svým očím, když Jindřich pokládá na postel děťátko. Nebylo třeba mnoho slov, vždyť Klárka snad ani nevnímá, co  Jindřich vypráví. Vidí jen to bezbranné stvoření a je celá rozechvělá, prosí Jindřicha, aby přinesl kolébku i připravenou výbavičku. Nakrmené děťátko rychle usne v teplé peřince a do chalupy u Vondrků se vrátilo štěstí..

Scéna

Venkovskou postel i kolíbku jsem vyřezala z masivu a jak už to tak u nás bývá, opět posloužilo staré odložené dřevo. Tentokrát to byl zadek velkého zrcadla.
Postel jsem namořila, kolíbka zůstala přírodní, jen jsem ji ozdobila lidovými ornamenty. Stůl i židle už se objevily ve velikonoční scéně, kolovrátek, který nám posloužil jako dekorace, je vlastně hrací strojek. Místnost jsem ještě dozdobila dvěma obrázky a vyrobila jsem jednoduché venkovské hodiny.

Panenky
Markéta :
Protože Jindřich dostal veškeré oblečení z fundusu, věnovala jsem se šití veškerých lůžkovin a výbavičky pro děťátko.
Obě miminka jsou od Ashton Drake a  už se v našich scénkách objevily.

Marie :
Pro Klárku jsem z velice tenkého plátýnka ušila dlouhou košili se sámky a protože potřebovala "kojit", musela jsem vpředu udělat  krátké zapínání. .

 

   

 

Zpět na hlavní stranu