Domek U dvou motýlů
 

Když se Radka s malou Andulkou vrací z nákupu, nakouknou jako obvykle na zahradu za domem, jestli je tu děda. Když ho Andulka uvidí, hned k němu běží, chce si hrát a maminčiny výzvy, aby se šla domů převléknout, ani nevnímá. Vždyť Andulka tady má svůj domeček, ve kterém si sama "hospodaří" a nahoru do bytu se jí nechce.
Za chvíli se maminka vrací a převléká malou nezbednici, potom si společně hrají a vyprávějí. Ke svačině dostane Andulka jogurt a pak s dědou prohlížejí oblíbenou knížku. Dědeček potom ještě dočítá noviny a najde v nich vložený leták, který zve na výstavu sběratelských panenek. Podává jej své dceři, tuší, že tohle by ji mohlo zajímat. Radka je totiž velkou  milovnicí panenek, proto zvědavě pročítá všechny informace a je jasné, že tuhle výstavu si nenechá ujít.

Scéna

Hlavní věc, kterou jsem vyráběla do této scény, je bezpochyby  plastový domeček pro  malou  Andulku  Je celý z pěněného PVC, namalovaný modelářskými barvami. Dodělávala jsem ještě jednu lavičku bez opěradla a ušila jsem látkové podsedáky a  polštářky. Dětská knížka je zmenšenina skutečné knihy, jogurtový kelímek je ze dřeva, polepený zmenšenou etiketou.
Leták, který našel dědeček v novinách, není žádný  výmysl, ale pozvánka na skutečnou výstavu, které se společně s
Erikou a Panenka-Panenky.cz účastníme i my s několika našimi scénkami. Více informací najdete zde.

Panenky
Markéta :
Pro Samuela jsem ušila kostkovanou košili s dlouhým rukávem a z tenkého modrého plátna pracovní kalhoty s laclem. Botky jsou originál Tonner.
Malá Andulka je panenka od Helen Kish.

Marie :
Radka dostala domácí šaty s velkými nabíranými kapsami, jsou ušité z tenkého dámského pyžama. Pantofle jsou z fundusu.Andulka má jednoduché letní šatičky, které jsou pro změnu z dětského pyžámka. Hrací tričko je originál Kish, kalhotky jsou z pružného froté. Oboje botičky jsou kupované.

 

Zpět na hlavní stranu