Až já budu velká...

 

Amálce dnes rodiče zakázali sledovat večerní  film v televizi... je prý na takovou podívanou ještě moc malá. To slyší pořád! Na tolik věcí je ještě malá!
Amálka se na rodiče zlobí a je i trochu uražená. Ve svém pokoji chvíli přemýšlí, že si bude číst, ale na to nemá náladu. Pak si lehne, ale nechce se jí spát. Možná by mohla chvilku brouzdat na internetu, ale to ji teď také nebaví. Nakonec si přece jen zaleze do postele...kdyby tak přišel nějaký skřítek a dokázal by ji kouzlem proměnit v dospělou. Nemusela by nikoho poslouchat a v televizi by se dívala na cokoli. Sotva na to jen pomyslí, objeví se u její postele usměvavý skřítek Bambulka. Promluví na zachumlanou Amálku a ta rázem sedí na posteli a hned skřítkovi popisuje svoje "trápení"s rodiči a žadoní, aby jí splnil tajné přání - chce být velká. Když se skřítek zeptá jak velká, odpoví pohotově, že hodně. A Bambulka tedy čaruje...Amálka sedí na své posteli a najednou se jí zdá, že se válenda hrozně zmenšila, chce se postavit, jenomže se uhodí hlavou o strop. Co to jen ten zatrolený skřítek provedl?! VELKÁ Amálka sedí na zemi a pláče. Pak do pokoje vejde maminka s tatínkem a ti jsou z proměny svojí holčičky doslova vyděšení. Amálka neví, co si počít, zoufale volá na skřítka, který se mezi tím nenápadně ztratil... a do toho se ozývá maminčin hlas: "Amálko..Amálko, probuď se, copak se ti ošklivého zdálo?" Amálka otevře oči...leží ve své posteli a nad ní se sklání starostlivá maminka, která zaslechla křičet svou dcerku ze spaní. Amálka je ráda, že se může schoulit v maminčině náručí a vlastně si už ani nepřeje být dospělá...


Scéna
Výroba pokoje byla tentokrát hodně jednoduchá, protože všechen nábytek je z fundusu. Ale potřebovala jsem udělat dětské knížky do knihovny a taky jsem chtěla "upgradeovat" počítač. První jsem vyráběla před pěti  lety a za tu dobu pokročil vývoj nezadržitelně vpřed. Počítačová skříň je ze dřeva stejně jako klávesnice, monitor je ze pěněného PVC. Vše natřeno černou barvou a polepeno vytištěnými zmenšenými obrázky. Z pěněného PVC jsem vyráběla i židli k počítači. Jen spodní část je dřevěná. Růžový budík je kupovaný, lampičku jsem sestavila z dílů nalezených  v krabici, kterou mám označenou jako zbytečnosti. Myslím, že stínítko byla původně jakási odměrka a stojan je zbytek dětské plastové flétny. Zmenšením skutečných výrobků vznikly i školní sešity a rozvrh hodin.


Panenky
Šití bylo docela zábavné hlavně proto, že jsme obě šily stejnou věc ze stejného materiálu. Lišila se pouze velikost. Chtěly jsme, aby zdobení u obou košilek mělo stejný vzhled, ale vždy v odpovídající velikosti. K naší nemalé radosti se nám potřebné kytičky, stužky i gumičky povedlo najít v našich krejčovských zásobách.
Díky snu malé Amálky dostala v téhle scénce příležitost naše jediná 22" vysoká panenka Roberta Tonnera - Američanka. Obě panenky využily vlnitou blond paruku, která byla sice Amálce poněkud větší a Američance trochu menší, ale na fotografiích to není příliš patrné.
 

   
          

                                           A tady jsou dvě fotografie, na kterých se obě představitelky umíněné holčičky sešly pohromadě.

   


 

Zpět na hlavní stranu