Trezor
 

Když byla Tea ještě malá holčička, její otec rodinu opustil a dál se o ně nezajímal. Matka byla ale velice schopná  a všestranná, dokázala se i s malým dítětem prosadit a časem se vyšvihla mezi podnikatelskou elitu. Dnes žije se svou dospělou dcerou v luxusním domě a rozhodně netrpí nedostatkem. Každým rokem si v tuto dobu dopřávají společnou dovolenou v přímořském letovisku, jen letos se Tea kvůli neodkladným záležitostem trochu  zdrží a odlétá za matkou až za dva dny.
Je noc a Tea dnes nějak nemůže v prázdném domě usnout, zatím netuší, že v přízemí se tiše otevřely dveře a dovnitř vklouzla temná postava. Prochází  halou a míří na jisto do jednoho z pokojů. Sundá ze stěny obraz a teď stojí před zamčeným trezorem. Bere svítilnu, nastavuje číselný kód a otevírá ocelová dvířka. Letmo přehlédne obsah a začne vše ukládat do kabely...tou dobou ale sestupuje do přízemí Tea, má žízeň a jde se tedy napít. Schody zvládá potmě, vždyť to tu dokonale zná. Cestou ale zaslechne nějaké zvuky z obýváku...otevře dveře a když se v místnosti rozsvítí světlo, překvapený zloděj na okamžik strne. Kde se tu vzala? Vždyť má být na dovolené s matkou! Neméně překvapená je ovšem i Tea, když v pokoji u otevřeného trezoru spatří Matěje, bývalého matčina spolupracovníka a milence.
Tea křičí a tahá se s Matějem o naplněnou kabelu, jejíž obsah se jim nakonec díky tahanici podaří vysypat na podlahu. Rozezlený Matěj v tu chvíli strhne Teu na gauč, drží jí ústa rukou a nakonec ji dokonce začne škrtit. Zcela nečekaně vtrhne do místnosti Tein snoubenec Adam, kterého sem přivedla šťastná náhoda. Urostlý Adam se vrhne na násilníka, srazí ho k zemi a zatímco Tea volá policii, je zloděj zcela zpacifikován.
Policisté po výslechu a důsledném vyšetření celé situace opouští dům až po půlnoci s tím, že dívka nepotřebuje lékařské ošetření a zůstane po zbytek noci pod ochranou svého snoubence. Teprve až poté, kdy policie odvezla zlotřilého Matěje v poutech a v domě zavládl klid, ukládá Tea s Adamem všechny cennosti a bankovky zpátky do trezoru. Pak nad sklenkou Teina oblíbeného likéru ještě dlouho probírají dramatické události této noci.


Scéna
Na samém začátku byla plechová pokladnička představující trezor. Už když jsem ji držela v obchodě, začala se mi v hlavě odvíjet výše popsaná situace. A protože ji vyprodávali za 25 Kč, bylo rozhodnuto. O pár měsíců jsem, jak jinak než ve výprodeji, narazila na keramické stojánky na šperky. Interiér jsem chtěla moderní a do toho mi sedačky ve tvaru lidských rukou přesně pasovaly. Jen bylo potřeba je trochu upravit, zvětšit sedací prostor pomocí jakýchsi nástaveb ze samotrvdnoucí hmoty, které jsem po vyschnutí přilepila chemoprénem a pokryla bílým leskymem. Pak už stačilo jen přehodit kulatý polštářek. Gauč má základní desku dřevěnou stejně jako opěradlo ve tvaru písmene U. Vše je pokryto molitanem a následně potaženo bílým úpletem ze starého trička. Dřevěné nohy jsou prostrčené skrz sedací část a nesou zároveň i opěradlo. Veškerý nábytek je z odpadového dřeva, deska stolu a madla na skříňkách vznikly z ukořistěného 5 mm silného plexiskla. Pruhy tapety jsem si vytiskla na tiskárně, obraz dvou vyfotografovaných růžových pírek samozřejmě také. Soška černošky, pistole z trezoru a zlodějova svítilna jsou kupované
Do trezoru jsem si připravila poměrně slušnou hotovost ve větších bankovkách, cenné listiny a šperky. Růžový koberec, který jsem odstřihla ze staré předložky byl vlastně vodítkem pro barevné ladění celé místnosti.


Panenky
Markéta :
Pro Teu jsem ušila noční košilku a župánek z modrozeleného saténu. Kraječky na obroubení jsem získala odpáráním z vyřazené noční košile, která shodou okolností barevně ladila s použitým saténem. Pantoflíčky jsou originál Tonner.
Proradnému Matějovi jsem ušila černé triko s dlouhým rukávem, černou brašnu přes rameno a pomocí obarveného lepidla jsem vytvořila černé "rukavice". Boty i kalhoty jsou originál Tonner.

Marie :
Adamovi jsem upletla sportovní svetr s irským vzorem. Kalhoty jsou originál Tonner. Boty jsou kupované.

 

 

 

 

 

 

 

   

   

Zpět na hlavní stranu