Na  terase

 

Od té doby, co se Lucka seznámila s Davidem, má  doma s otcem jen samé  rozepře. Tatínek své dceři totiž vybral vhodného partnera mezi majetnými podnikateli a o mladém studentovi nechce ani slyšet. Přeje si, aby Lucka i nadále mohla žít v luxusu na který je zvyklá a to jí podle otcova mínění může zajistit jen muž z podnikatelské sféry. Nakonec docela nekompromisně své dceři tenhle vztah zakázal. Byl přesvědčený, že mladík, který bude po nějaký čas od své lásky odloučen nevydrží a nakonec se poohlédne po  nějaké  jiné. Lucka svého Davida miluje, ale má ráda i otce...maminku nikdy nepoznala a i když je otec velmi tvrdý muž, ona moc dobře ví, že je pro něj vším.
Dnes má Lucka narozeniny a večer má proběhnout velká oslava. Tatínek má nějaký tajný dárek a nebude to jen tak něco...jenže David sem má vstup zakázán a proto celá oslava přestala Lucku zajímat. Ať si všichni oslavují, ale bez ní. Odpoledne si vyjde ze svého domácího vězení na terasu, je krásný slunný den a tak se bude opalovat...a myslet na Davida...večer mu tajně zavolá. Zrovna v tom nejlepším snění vejde na terasu otec...znovu se snaží svou "holčičku" přemlouvat aby dostala rozum a večer přijala gratulace a dárky od všech zúčastněných...jenomže Lucka už je rozhodnutá, a tak po chvíli otec odchází s nepořízenou. Dívka si chvíli čte a pak jen tak koutkem oka zahlédne jak se na nebi něco vznáší. Je to balónek! Ale ne jen tak obyčejný! Je na něm připevněná cedulka se vzkazem...a už vidí druhý a další! Lucka vyskočí z lehátka a běží k zábradlí... pod jejich třípatrovým domem je shluk lidí a uprostřed David vypouští balónky s cedulkami.Lucka se snaží ty krásné vzkazy ulovit a nakonec zachytí alespoň tři.
Jenže i otec, který v té době pracuje v nižších patrech domu ve své firmě, zahlédne z okna poletující balónky a vidí i to hemžení na ulici...vzteky celý bez  sebe letí na terasu za svojí dcerou...takové divadlo...už toho má vážně dost! Chce své dceři vyčinit a nařídit jí, aby tohle všechno zastavila...jenže ji tu najde zoufalou se slzami na krajíčku, v rukou drží ty svoje nejkrásnější narozeninové dárky...Filip musí uznat, že mladý muž je velmi nápaditý a vytrvalý a tahle akce se mu dokonale podařila. Pochopil, že svou dceru nepřesvědčí a tyhle dva od sebe nedokáže rozdělit. A tak nakonec moudře ustoupil a poslal Lucku aby Davidovi vyřídila, že narozeninová oslava začíná přesně v sedm.


Scéna
Dřevěná lehátka jsem vyráběla podle obrázků, které jsem našla na internetu http://www.vetr.cz/nabytek-pro-sauny-a-wellness/relaxacni-lehatko-rl-04-1.html.
Stejná lehátka tedy existují i v našem reálném světě. Stolek je z kousku bambusu a zbytků starých dřev. Výroba zábradlí nebyla tak úplně jednoduchá, všechny díly jsem spojovala na čepy a práce musela být přesná, aby do sebe vše pasovalo tak jak má."Dlažba" vznikla ze zbytků samolepky rozstříhaných na menší čtverce, které jsme pak nalepily na tenkou desku. Posuvné dveře jsem si půjčila ze scény z Japonska a jsou jen nalepené na bílé kartonové stěně. Miniaturní balónky koupené u Vietnamce se samozřejmě samy nevznášely, ale jsou zavěšené na monofilové nitce. Největší práci nám dalo neustále hlídat, aby balónky správně "stoupaly" a objevovaly se další s novými nápisy. Na každý záběr jsme je tedy vždy posouvaly a měnily.


Panenky
Markéta:
Pro Lucku jsem ušila dvoudílné plavky z pružné látky, plážový kabátek je součástí jejího originálního oblečení, pantofle má z fundusu.

Marie:
Filipovi jsem ušila šedou košili z tenké látky, barevná kravata je lepená z hedvábí. Kalhoty a boty jsou originál Tonner.
 

   
   

Zpět na hlavní stranu