Pod širákem

 

Pro Jitku je několikadenní pěší túra a nocování pod širákem velkou premiérou.Vyrostla ve městě a i když s rodiči jezdívala na nejrůznější výlety, podobné dobrodružství dosud neprožila. To Frantík tábořil už jako malý kluk, v přírodě si umí poradit a má skvělé orientační schopnosti.
Většinu potřebného vybavení nese na zádech Frantík, Jitka má sice také batůžek, ale po dnešním dlouhém pochodu je ráda, že v něm má jen lehké oblečení.
Konečně dorazili na místo, které Frantík označil jako vhodné pro přespání. Shodili ze zad batohy, nasbírali suché větve a šišky a rozdělali malý ohýnek. Po chvíli už se okolím line vůně pečených buřtíků a naši hladoví poutníci si na nich slastně pochutnávají. Jako tajný trumf  Jitka z batohu vytáhla pytlík s pěnovými bonbóny  marshmallow a ukazuje Frantíkovi, jak si lze v přírodě upéct malý moučník...nu, tuhle pečenou "delikatesu" Frantík skutečně neznal, a i když ji po ochutnávce hodnotil jako dobrou, ty další už raději přenechal Jitce.
K večeru pak připravili místo na spaní, trochu se přioblékli a zavrtali se do svých spacáků. Tak dobrou noc...

Scéna
Do této přírodní scény nebylo zapotřebí  žádného nábytku a já tedy měla čas na výrobu spacáků a krosny. Pár batůžků už jsem šila, ale tohle bylo něco docela jiného...vlastně jsem ani pořádně nevěděla  kde začít a v poslední fázi, kdy jsem k sobě sešívala jednotlivé díly a ze všech trčely všechny ty popruhy a pásy, jsem se jen modlila, aby to po obrácení na lícové straně všechno sedělo tak jak má.
Spacák mumiového typu jsem šila podle skutečného spacího pytle, ten červený  pro Jitku jsem se snažila udělat co nejjednodušší. Na výrobu karimatek jsem použila houbové utěrky pro domácnost, které lze sehnat v každé drogerii.
Marshmallow  jsou opravdové, jen trochu zmešené, skutečné jsou i malé párečky, miniaturní zápalky mi kdysi v balíčku poslala Světlana (Blacksvetlus)
Zem jsem tentokrát pokryla jemnou lesní hrabankou a mechem.


Panenky
Markéta:
Pro Frantíka jsem ušila pouze tričko, zbylé oblečení i botičky jsou originál Tonner.

Marie:
Jitce jsem ušila tričko z tenkého úpletu a kraťasy z elastické látky. Mikina je ze staré dětské mikiny, pružné lemy jsem získala z vyřazeného trička. Tepláky jsou z fundusu, boty kupované u Vietnamce.
 

Zpět na hlavní stranu