Trojčata

 

Milada je maminkou neposedných trojčátek, a tak je celý den v jednom kole. Zatímco žehlí dnešní várku prádla, neustále po očku stále sleduje, co se děje v dřevěné ohrádce, kde se batolí její děti. Sotva vyžehlí, už připravuje jídlo a postupně nakrmí oba chlapečky i holčičku. Pak ještě trocha vyprávění
s obrázkovou knížkou a  zanedlouho unavené děti v ohrádce usnou. Milada je opatrně jedno po druhém odnáší do jejich postýlek.

Scéna
Pro trojčata jsem vyráběla dřevěnou ohrádku, uzavřela jsem "závěsnou" skříňku v kuchyni, ze dřeva a fima vznikla žehlička. Ušila jsem nové závěsy, sedáky na židle a povlečení do ohrádky. Obkladačky, dětské leporelo a krabičku s kaší jsem si vytiskla v potřebné velikosti. Miniaturní polévkové koření, kovovou konvici na sporáku a červený talířek na kaši nám poslala Erika (díky!), ostatní věci jsou z fundusu. Veškeré prádlo, které Milada "žehlila", jsou vlastně originální oblečky a dečky od našich sběratelských miminek. A proč nemá Milada žehlící prkno? No, protože obě dvě žehlíme jedině na kuchyňském stole přikrytém dekou.

Panenky
Marie:
Milada má na sobě domácí kalhoty z modré elastické látky a k tomu svetřík ušitý z úpletoviny. Pantofle jsou z fundusu.
Miminka Ashton Drake, kterých se tu prostřídalo hned šest, mají svoje originální kabátky a já jim k tomu ze starých triček ušila kalhotky.
 

   

Zpět na hlavní stranu