Studio GEJZÍR

 

Miriam se Stelou vítají diváky v televizním studiu Gejzír. Dnešním prvním hostem je Pavlína, jež divákům ukáže zaručeně nejlepší jablečnou náplň, která nikdy nevyteče.Oloupaná jablka zbavená jadřinců nakrájí na  kostky, přidá k nim trochu citrónové šťávy, dostatek cukru, skořici, rozinky, rum a vše krátce povaří. Na závěr vmíchá do směsi lžíci solamylu rozmíchanou v trošce vody a zhoustlou jablečnou náplň jde vychladit.
Mezi tím už je ve studiu mladá výtvarnice Dagmara, která předvádí svoje tvoření s polymerovou hmotou Fimo. Obě moderátorky si se zalíbením prohlížejí šperky a barevné magnetky. Miriam žádá Dagmaru, aby divákům ukázala, jak se s hmotou pracuje a obě dívky projeví zájem o nějaké náušnice. Dagmara tedy pro inspiraci vyzvídá, co mají moderátorky rády, co je nejvíc potěší. Stela bez rozpaků přiznává, že její největší slabostí jsou kabelky, kterým jen stěží odolává, naopak Miriam prý miluje ze všeho nejvíc překvapení. Dagmara se tedy pouští do tvorby náušnic na přání a ukazuje divákům jednoduché postupy a fígle při práci s fimem.
Do studia se vrací Pavlína a začíná plnit listové těsto jablečnou náplní. Stela jí trochu asistuje a potírá těsto rozšlehaným vajíčkem. Teď už stačí naplněný plech odnést k upečení.
Dagmara také dokončila svoje tvoření a i ona bude potřebovat upéct svoje výrobky.
Teď už je ale ve studiu další dnešní host, plastický chirurg Štěpán. Přináší několik fotografií, na nichž ukazuje dokonalou práci lékařů, kteří dokázali ženám s výraznými nedostatky vrátit ztracené sebevědomí. Zároveň však varuje před zbytečnými zákroky, které ženy podstupují pod tlakem současného kultu krásy.
V závěru vysílání všichni ochutnali čerstvě upečené plundry a obě moderátorky se předvedly v náušnicích od Dagmary. Stela měla z kabelkových náušnic velkou radost a Miriam vtipně prohlásila, že tahle malá překvapení asi zůstanou navždy zabalená.

Scéna
Bílé stěny s napnutými pásy žluté organzy s plastickým vzorem, dva vitrážové obrázky, které jsem kdysi vymalovala barvami na sklo, jedna umělá rostlina z výprodeje a vlněná látka s jemným vzorkem na podlaze - to vše tvoří místnost, ve které probíhá  naše "televizí vysílání ". Masivní bílý stolek a pultík ve tvaru L, jejichž základem je silný několikavrstvý karton, jsou polepené pěněným PVC. Gauč a sedáky ve tvaru krychle jsou z polystyrénu a molitanu, na vše jsem ušila potah ze starého prostěradla. Logo pořadu jsem v photoshophu udělala záměrně málo kontrastní a na scéně jej doplňují polštářky v pastelových barvách.
Musela jsem také vyrobit drobnosti z fima a protože jsem v této oblasti pořád jenom začátečník, doufám, že zkušené fimařky přimhouří obě oči.
Jablka i těsto na plundry jsou skutečné a jablečnou náplň doma dělávám stejně jako Pavlína.

Panenky
Markéta:
Tentokrát jsem využila hned u tří panenek originální oblečení. Miriam si vypůjčila kostýmové šaty od Pavlíny (Uptown Urbane Tyler) a Pavlína si zase oblékla sukni a halenku od Dorotky (Chase Model Kit). Dagmara má také originální triko, kalhoty jsou z fundusu, stejně jako oblečení pro Štěpána.
A tak jsem nakonec šila jen jediné šaty z hráškově zelené elastické látky pro Stelu.
Všichni aktéři mají botičky originál Tonner.

 

       

Zpět na hlavní stranu