IDEMA

V moderním světě roku 2069 vypadá soužití mužů a žen docela jinak než na počátku století. Obě pohlaví spolu tak trochu soupeří a vedou jakousi tichou válku. Samozřejmě ne všichni, pořád existují dvojice, které spolu zůstávají po celý život.
Muži tuto situaci vyřešili po svém...věční nositelé pokroku vyvinuli ženy umělé. Dokonalé kopie lidských bytostí, které jsou ovšem na rozdíl od skutečných žen vždy krásné, usměvavé a vstřícné, nic nezakazují ani nepožadují a dokážou muže potěšit ve všech směrech. Obecně se pro ně vžilo označení idema, neboli IDEální MAnželka
Právě dnes má Tomáš domluvenou schůzku se svým přítelem Filipem, který je majitelem firmy, kde se idemy vyrábí a prodávají. Stěny místnosti jsou plné fotografií krásných žen. Je opravdu z čeho vybírat a v nabídkovém katalogu pak společně prohlížejí další detaily. Nakonec Filip nerozhodnému Tomášovi přiváží tři vzorky, aby předvedl dokonalost těchto výrobků v reálu.  Z ochranných obalů postupně odkrývá tři základní proporcionálně odlišné verze s tím, že barvu očí, vlasů i pleti si samozřejmě vždy určí zákazník podle svých představ. Tomáš zvědavě okukuje vnadné postavy bez života a je trochu zmatený.
Filip sleduje jeho rozpaky a po chvíli přivádí zaktivovanou velice atraktivní idemu s výrobním názvem Tea ...a nechá ty dva o samotě. Tea je velice milá, jenže při delším rozhovoru, se Tomáš s věčně přitakávající a se vším souhlasící dívkou začíná nudit...a možná je až moc vyzývavá. Požádá ji tedy, zda by mohla přivést Filipa a Tea hned ochotně odchází splnit Tomášovu prosbu. Ale sotva odejde, vstoupí;další kráska....Tomáš si pomyslí něco o pokusném králíkovi, rychle k ní přistoupí, zadrží ji a dává jasně najevo, že o její přítomnost nemá zájem. Tohle ovšem není žádná idema, ale Filipova asistentka Klaudie, žena z masa a kostí. A ta reaguje po svém. Když přicházející Filip zaslechl hodně zvýšený hlas své asistentky, spěchá, aby vysvětlil vzniklé nedorozumění. Vše končí Tomášovou omluvou, společným posezením, úsměvy a příjemným rozhovorem.
Žádnou idemu si tedy Tomáš nakonec nevybral, ale s Klaudií má na dnešní večer domluvenou schůzku v nedaleké kavárně. Je jasné, že jiskření mezi muži a ženami je věčné a nemůže je překonat žádná kybernetická krasavice.


Scéna
Scéna byla tentokrát celkem jednoduchá. Kulaté stolky a sedačky vznikly z pěněného PVC a ze stočených polyetylénových pásů, které jsem získala rozstříháním tzv. skládacích váz. Vyprodávali je kus za 1 Kč a já jsem si vybrala ten tvarově nejvýhodnější druh a několik jich zakoupila. Pak už stačilo jen stříhat a lepit.
Na fotografie představitelek ideálních manželek jsem použila všechny naše parukové panenky a opatřila jsem je vždy jinou parukou, než tou, ve které už u nás vystupovaly. Můžete si tedy vyzkoušet, zda trochu pozměněné dívky poznáte. A protože těch parukových panenek nemáme zase tak mnoho, musela jsem využít i ostatní a vybírala jsem mezi těmi, které si už dlouho nezahrály.
V průchodu do "vedlejší místnosti" je jakási lamelová clona, v našem případě papírová, na níž je umístněno logo firmy s upraveným obrázkem jedné z našich panenek. Která to je vám neprozradím, možná na to přijdete sami a pokud ne, rozhodně ji odtajním v silvestrovské galerii.
Plošina, na které přijíždí tři ukázkové idemy (tři parukové panenky s různými typy těl), je z pěněného PVC. Obaly s otvíráním na zip jsem ušila ze starého prostěradla.

Panenky
Markéta:
Filipovi jsem ušila kalhoty ze strečového materiálu, košile a boty jsou originál Tonner , kravatu jsem slepila z kousku modrého saténu. Tea má na sobě pouzdrové šaty z pružné látky a protože mají větší výstřih, oblékne je panenka přes hlavu a nebylo potřeba žádné zapínání.

Marie:
Tentokrát jsem pro obě panenky pletla. Tomáš dostal dvoubarevný pulovr, kalhoty a boty jsou originál Tonner. Klaudie má svetřik upletený z hnědé příze se zlatou nitkou, sukně je z fundusu, boty jsou z kolekce Monique gold. Zlatý šperk je dárek od Blascksvetlus.

 

   

Zpět na hlavní stranu