Dětské hřiště

 

Hned po snídani se vydala Eva s malou Andulkou na nedaleké hřiště. Je krásný teplý den, a tak tu chtějí zůstat až do oběda. Eva vyndala dcerce její hračky na písek a pak se věnovala pletení. Na hřišti jsou úplně samy, ale za nedlouho přichází mladá maminka s holčičkou. Obě ženy se zdraví a hned se spolu dají do hovoru. Dominika vysvětluje, že jdou jen okolo, míří na návštěvu k babičce a Majdalenka maminku přemluvila, aby se tu alespoň na chvíli zastavily. Chtěla se jen zhoupnout, ale když uviděla malou Andulku, hned běžela na pískoviště a bylo jasné, že se zdrží o něco déle. Obě holčičky si spolu pěkně hrají, pak se vystřídají na houpačce, ale sklouznout se Majdalenka trochu bojí. Zato Andulka se "divoké jízdy" nemůže nabažit.
Na svačinu sebou Eva přinesla voňavé preclíky a nabídla i Majdalence...a zrovna přichází Jirka, Andulčin starší bratr. Holčičky s ním nadšeně řádí a nakonec Majdalenka překonala svůj strach z výšky a spolu s Jirkou sjela na klouzačce.
Příjemně strávený čas rychle uběhl a  Dominika s překvapením zjišťuje, že už je plno hodin a měly být dávno u babičky. Tak se všichni rychle loučí a maminky se domlouvají, že se tu sejdou častěji.

Scéna
Nejprve jsem vyráběla dřevěnou hrací věž, nosnou konstrukci pro houpačku a pískoviště. Hranolky jsem nařezala z odpadového dřeva a vše jsem spojovala na čepy. Klouzačka a střešní konstrukce je z pěněného PVC. Samotnou střechu tvoří pás dekoračního vlnitého papíru. Bábovičky jsou z moduritu, kyblíček kupovaný. Preclíky jsem objevila ve směsi drobného slaného pečiva. A protože jsem tentokrát fotila hodně brzy a nebyly ještě rozkvetlé hlohy a tavolníky, použila jsem na pozadí rozkvetlé větvičky šeříku a taky naše zakrslé smrčky v květináčích.


Panenky
Markéta:
Jirkovi jsem ušila tričko, na které jsem zažehlila vytištěný obrázek, Evě jsem její tričko ozdobila malou výšivkou, kalhoty mají oba z fundusu, boty originál Tonner.

Marie:
Pro Dominiku jsem ušila letní nabíranou sukni a jednoduchý top ozdobený úzkým prýmkem. Boty má originál Tonner.
Andulce jsem ušila na pískoviště tričko a kalhoty, botičky jsou kupované. Majdalenka má originální oblečení Kish.
 

Zpět na hlavní stranu