Baryk

 

Maminka s Haničkou vyhlížejí před chalupou tatínka s Honzíkem, kteří by se měli vrátit z města. Maminka zadělala na koláč a spolu s malou pomocnicí teď důkladně zpracovává těsto....a už  vidí přicházet tatínka. Ráno odvezl vozík plný plátna a za utržené peníze teď přiváží pytel mouky a několik dalších potřebných věcí do chalupy. Maminka postrádá Honzíka a tatínek potutelně vysvětluje, že se trochu zdržel po cestě, ale určitě co chvíli dorazí. Hanička si hned všimla, že mezi věcmi na vozíku vykukuje hadrová panenka a po chvilce snažení se jí podařilo na hračku dosáhnout a už ji svírá v náruči. Zatímco Johanka prohlíží dovezené věci do domácnosti, tatínek vypráví, jak se s Honzíkem při zpáteční cestě stavili v hostinci u strýčka, dostali oběd a teta donesla látkovou panenku, kterou sama pro Haničku ušila. Pak jim strýček nečekaně přivedl velikého huňatého psa, že prý mu záleží na tom, aby se dostal k dobrým lidem, však ho zachránil před rasovnou, sám už ale psa má, a tak si vzpomněl na svého bratra a jeho rodinu. V Barykovi nabízí dobrého hlídače k chalupě, milého společníka a kamaráda pro děti .Tatínek se ovšem zdráhal, takový veliký pes toho hodně sežere a to by maminku jistě nepotěšilo. Honzík byl ale doslova unesený, hned se s chlupáčem skamarádil a úpěnlivě prosil tatínka, aby si Baryka odvedli domů. Tatínkovi se pes také líbil, a tak když strýček přislíbil, že mu bude nechávat zbytky z hospody, rozhodnul, že si Baryka odvedou domů.
Překvapená maminka teď hledí na svého šťastného synka, který přivádí nového člena rodiny. Baryk dostal na žízeň vědro čerstvé vody a malá Hanička jej hned nebojácně hladí. Svou přítulností a upřímnýma očima si Baryk okamžitě všechny podmanil a získal jejich přízeň. Nakonec mu neodolala ani maminka.

Scéna
Roubenku už jsem fotila "v zimě" a rozhodně jsem ji chtěla ještě použít pro nějakou letní scénu. Takže chalupu jsem měla hotovou a musela jsem vyrobit jen malý žebřiňák. Figurka psa a petrolejka je kupovaná. Mísa na těsto, plechový kbelík a dřevěné kolečko jsou od Eriky, zbývající věci jsem vytáhla z fundusu. Pokud by vás zajímalo, co je v pytli, který přiváží Michal domů, tak prozradím, že je to skutečně mouka.

Panenky
Markéta:
Michalovi jsem ušila plátěné kalhoty a vypodšívkovanou vestu, košili má z fundusu. Pro Honzíka jsem šila novou košili i kalhoty. Boty mají oba originál Tonner.

Marie:
Johance jsem ušila dlouhou košili s širokými ramínky, přes kterou má oblečenou sukni z barevného plátna a červenou zástěru s krajkovým lemem. Hanička má na sobě jednoduchou letní košilku ozdobenou bavlněnou krajkou.
Látkovou panenku ušila Markéta.

Zpět na hlavní stranu