Dýně

 

Gabriel s Martinou letos poprvé pěstovali na své zahrádce dýně. Počasí jim přálo, a tak dýně narostly do téměř gigantických rozměrů. Většinu z nich darují svým přátelům a známým a jen několik kousků si nechají pro svou potřebu. S jedním exemplářem dokonce Gabriel Martinu vyfotografoval. Když všechny dýně uložili do zahradního domku, Martina ještě shrabala spadané listí a Gabriel se rozhodl, že dnes postříká jeden ovocný strom. Sotva začne, podává Martina manželovi plátěný klobouk, aby si ochránil hlavu před postřikem a sama odchází domů pro nějakou svačinu. Když se vrátí, Gabriel právě končí a hned se hrne k jídlu. Ještě si ale zaběhne k sudům s dešťovou vodou umýt ruce a pak už si společně s Martinou pochutnávají na chlebu s domácí zavařeninou a užívají si krásný podzimní den.

Scéna
Nejprve jsem vyráběla zahradní domek. Nařezané laťky jsou nalepené na silnostěnný kartón a vše jsem pak pospojovala tavnou pistolí. Střecha je sololitová, pokrytá dekoračním vlnitým papírem. Dveře jsem stejně jako u roubenky zavěsila do samostatného dřevěného rámu. Zadní stěna je pouze kartónová a lze ji odejmout. Zahradní křesílka už jsem při fotografování použila, tentokrát jsem ale potřebovala i stůl, a tak jsem opět pracovala s pěněným PVC. Sudy na vodu jsou ve skutečnosti jen natřené plechovky od masové konzervy pro psy.
Postřikovač jsem původně v plánu vůbec neměla, ale protože podobný používáme na zahradě a výroba zmenšených věcí, které důvěrně znám, mě vždy baví, nakonec jsem se rozhodla, že se o něj pokusím. Základ je dřevěný a na zbytek mi posloužily části z vyřazených propisek, malé plastové uzávěry a kousek bužírky, kterou jsem stáhla ze starého kabelu. Pak už jen stačilo vše natřít a připevnit popruhy z černého tkalounu. Plastové hrábě jsem vyráběla krátce před fotografováním a byla to jen taková rychlovka. A protože jsem tentokrát neoblékala žádnou panenku, ušila jsem alespoň nové sedáky do křesílek.

Teď si uvědomuji, že první věta v tomto odstavci není napsaná správně, protože NEJPRVE jsem si musela vypěstovat dýně. Měly být velké jen 8 - 10cm, ale valná většina se jich povedla poněkud větších, a tak se Gabriel s Martinou při práci s nimi řádně zapotili.

Panenky

Marie:
Pro Martinu jsem ušila jednoduché úpletové kalhoty a upletla jsem jí červený svetr s plastickým vzorkem, šedivé tričko zapůjčil Joe Hardy.
Gabriel dostal pracovní kalhoty z fundusu a svetr je součástí originálního oblečení Rona Weaslyho. Boty mají oba originál Tonner.
 

   

Zpět na hlavní stranu