Mikuláš

 

Majdalenka už ví, že dnes k nim dnes přijde svatý Mikuláš s čertem. Je v napjatém očekávání, trochu se bojí, ale taky je hodně zvědavá. Doufá, že co nevidět dorazí z plovárny tatínek s bráškou, aby tu událost nepromeškali a také by se v přítomnosti staršího sourozence cítila mnohem bezpečněji. Jenže už se ozývá klepání na dveře a do pokoje vchází důstojný muž se zlatou berlou, za kterým poskakuje nevelký čertík. Majdalenka neví, kam dřív s očima a raději se pevně drží maminky. Mikuláš chvíli listuje ve zlaté knize a zjišťuje, že Majdalenka byla celý rok hodná, zlobila jen malinko a když mu ještě přednese krátkou básničku, nešetří chválou a dokonce dívenku pohladí po vlasech. Zato čertíka musí Mikuláš několikrát napomenout, protože se příliš snaží proniknout do Majdalenčiny blízkosti, neustále zlobí a je velice neposedný. Nakonec musí na Mikulášův příkaz sedět čert poslušně v koutku a Majdalenka si může v klidu vyndat z košíku dárky, které jí Mikuláš přinesl. A pak už se dvojice loučí se slibem, že za rok se tu zase objeví.
Majdalenka plná dojmů si s maminkou prohlíží dárečky a vzrušeně vypráví o právě prožité události. Konečně je tu Jirka s tatínkem! Majdalenka s nadšením vše znovu vypráví a ukazuje dárky. Samozřejmě netuší, že ti dva u všeho byli a náramně si svou změněnou podobu užívali.

Scéna
Truhla i malá komoda, na které stojí plachetnice, jsou kupované. Vyráběla jsem akorát dřevěný stolek. Horní deska je z kazety starobylého fotoaparátu, bočnice z vyřazeného šuplíku. Potáhla jsem nově rohovou sedačku ze scénky s opičkou a vytiskla jsem si trojdílný obraz a hodiny. Pro malou Majdalenku jsem pak oskenovala obaly od skutečných sladkostí a vytiskla je v patřičné velikosti. Síťka s mandarinkami už je stará pár let...vyráběla jsem ji do scénky s Batmanem, ale nakonec jsem ji do tehdejšího nákupu zapomněla dát.

Panenky
Markéta:
Tentokrát jsem si šití užila dostatečně, protože jsem oblékala všechny aktéry. Šárka má triko a domácí kalhoty z úpletu, botičky originál Tonner. Majdalenka má svetřík z dětské mikiny a kalhoty z tepláků. Mikuláš - Libor - má spodní roucho z prostěradla, které jsem na rukávech a spodním lemu zakončila krajkami. Ornát  je z červeného saténu, ozdobený bílou lemovkou a zlatým křížem. Čepice je z papíru. Na vousy jsem použila kousek rouna z vyřazené zimní bundy.
Čert - Jirka- má na sobě jednoduché triko a tepláky z černého úpletu. Přes hlavu jsem mu pak natáhla kus ustřižené umělé kožešiny, kterou jsem v pase stáhla pruhem kůže s přilepeným ocasem. Na hlavě má kuklu s prostřiženými otvory, našitými rohy a přilepeným jazykem.
V civilu má na sobě Libor oblečení originál Tonner, Jirka má kalhoty z fundusu a z pánského trika jsem mu ušila triko s dlouhým rukávem.
 

       

Zpět na hlavní stranu