Sněhulák

 

Když se Lenka domlouvala s rodiči na tom, že by tento víkend strávila u kamarádky, nebyli nijak zásadně proti. Katku znali už několik let a Lenka u ní párkrát přespala i dříve. Jenomže Lenka se ve skutečnosti nechystala za kamarádkou. Tuhle lež si vymyslela proto, aby mohla bez dozoru prožít dva dny a také jednu noc se svou první velkou láskou - spolužákem Markem. Věděla, že to by jí rodiče nedovolili...vždyť ještě není ani plnoletá.
A tak se tajně v sobotu ráno sešel zamilovaný pár na nádraží. Ruku v ruce spěchají od vlaku k chalupě Lenčiných rodičů. Rychle vklouznou za branku a už jsou skryti v bezpečí uzavřeného pozemku, který náleží k chalupě. Tady nejprve zamíří k sněhulákovi, kterého tu na Silvestra postavila Lenka se svými sourozenci. Při vítání nového roku si s celou rodinou užíval veselí a bujarých oslav a od té doby tu stojí jako tichý strážce. Po krátkém laškování ve sněhu odemyká Lenka dveře chalupy a rozdováděný pár vchází dovnitř. Nejprve zatopí v kamnech a po pár hodinách už je uvnitř docela příjemná teplota.

Velká náhoda tomu chtěla, že v tom sobotním odpoledni projížděl zcela neplánovaně kolem chalupy Lenčin tatínek Adam. Neměl důvod se tu zastavit, jenomže najednou zahlédnul kouřící komín...jak to, že se kouří z komína?! Vždyť na chalupě nikdo není! Rychle tedy zaparkoval a žene se dovnitř. Ovšem dveře jsou zamčené a zevnitř je vstrčený klíč....Adamovi už to začíná docházet. Tluče na okno, volá Lenku a přísným hlasem jí nařizuje, aby okamžitě odemkla. A znovu buší na dveře. Uvnitř nastalo zděšení a poplach. Zatímco Lenka si stihla obléknout kamaše, přehodit pončo a cestou ke dveřím rychle vymýšlí bizardní vysvětlení, svlečený Marek vyskočí otevřeným oknem a s rukama plnýma svého oblečení utíká mezi smrky za chalupu. Nasupený tatínek odstrčí nezdárnou dceru, rychle vykoukne z otevřeného okna a vyběhne za uprchlíkem, který cestou ztratil jednu botu. Adam mezi tím napočítal do dvaceti a pak už poněkud klidnějším hlasem vyzývá Marka, aby vylezl a vrátil se do tepla chalupy.Vždyť tu ten kluk ještě dostane zápal plic! Inu, co zbývalo polonahému hrdinovi, než uposlechnout a pokorně se vrátit. Lenka se mezitím oblékla a s velkou úlevou vidí, jak tatínek přivádí Marka zpátky. Prokřehlý Marek se v rychlosti ustrojil,  Lenka mlčky poklidila a sbalila dovezený proviant... a tatínek? Ten si neodpustil krátké kázání s tím, že tahle událost zůstane jen mezi nimi. Lenka se tatínkovi omlouvá a s povděkem slibuje, že už se něco podobného nebude opakovat. Pak ještě všichni vypili horký čaj a společně opustili chalupu.

Scéna
Tentokrát to bylo mimořádně jednoduchá...vyráběla jsem jen polystyrénového sněhuláka. Před fotografováním jsem postavila kartónovou "chalupu", Máninka vyskládala hranici dříví, přidaly jsme pár živých i umělých smrčků a zem jsem pokryla kusem polyesterového rouna, které jsem posypala polystyrénovou drtí.

Panenky
Markéta:
Marek má na sobě originální oblečení, ve kterém k nám přicestoval, jen tričko si vypůjčil od Tomáše (Gale - Hunger Games), protože v jeho svetru se pro změnu fotil Gabriel s dýněmi. Jen u bundy mi to nedalo a podstatně jsem zmenšila kapucu, která se mi jevila neúměrně veliká...spuštěná překrývala celá záda. Lence jsem ušila pončo z tenkého fleesu a černé kamaše ze starých ponožek. Kabela i batoh jsou z fundusu.
Bunda pro Adama byla trochu pracnější, je celá vypodšívkovaná, využila jsem na ni tři různé materiály a také kousky vyřazeného zipu. Tričko, které má vespod je z ponožky, kalhoty z fundusu. Všichni mají boty originál Tonner.

Marie:
Lence jsem upletla teplý zimní pulovr ozdobený na přednici našitým copánkem. 

       

Zpět na hlavní stranu