Výročí

 

Dnes jsou to přesně tři roky, co si Naďa s Michalem řekli své ano....ale zdá se, že tentokrát Michal na výročí zapomněl. Naďa ještě pořád doufá, že za ní manžel přijde tak jako vždy s kyticí jejích oblíbených růží, jenže Michal už odešel s knížkou do ložnice. A tak Naďa na nic nečeká a jde za ním s tajným balíčkem za zády.  Michal se tváří překvapeně a když mu Naďa sdělí, z jakého důvodu dnes dostane dárek, objeví se na jeho tváři zahanbený výraz. Dárek ale rozbalí a z mikiny, která vyhlíží jako pánské sako má upřímnou radost a už se těší, jak v ní půjde s kamarády na bowling. Michal totiž pracuje celý den v obleku a doma vždy s povděkem obléká něco pohodlného. Tenhle "oblek s kravatou" by ovšem klidně nosil i doma. Naďa je spokojená, že jí překvapení vyšlo, ale...nechce si to přiznat... přece jen ji trochu mrzí, že ON zapomněl. Raději tedy spěchá do postele a nezapomene utrousit poznámku o tom, jak je dnes unavená a ospalá. Jenomže pak odhrne přikrývku a pod ní je nachystané překvapení PRO NI. Nádherná  romantická košilka ozdobená něžnými květy růží. Michal jen po očku sleduje svou milovanou ženu a tváří se, jako by vůbec netušil, kde se tu ta košilka vzala.
Naďa je nadšená, hned si košilku oblékne a svůdně se v ní předvádí manželovi. Je jasné, že unavení a ospalí teď už nejsou ani jeden, a tak je na chvíli necháme o samotě, aby si užili té vzájemné lásky.
A ještě dřív než půjdou spát, přinese Michal do ložnice malou luxusní bonboniéru a společně si pak "na dobrou noc" ještě vychutnávají lahodné pralinky.

Scéna
Nejprve jsem vyráběla manželskou postel. Skládá se ze dvou samostatných dílů - z dvojlůžka a z vysokého zadního čela s nočními stolky. Jako základ mi posloužil karton, který jsem oblepila pěněným PVC. Postel je tedy v té základní podobě bílá. Ale protože jsem chtěla světle modré povlečení, rozhodla jsem se nakonec, že postel polepím černou tapetou. A podle toho jsem řešila i další barevné uspořádání místnosti. Okno jsem si naplánovala veliké, překrývá prakticky celou boční stěnu. Lampičky jsou ze tří druhů bílých plastů, vše jsem slepovala vteřinovým lepidlem. Dekorační tapety (dostaly pracovní název vrtule) jsem si vytiskla v různých velikostech a pak nalepila na stěnu. Na zemi leží šedivý koberec a pruh umělé kožešiny.
Bonboniéru, kterou přinesl Michal na noční mlsání, nám věnovala Erika (www.erica.cz). Miniaturní bonbóny jsou dokonalou zmenšeninou a jejich exkluzivitu podtrhuje parádní krabička.

Panenky
Markéta:
Pro Naďu jsem šila hned dvě noční košilky, ta první je z vyřazeného trička a všechna zakončení jsem oblepila oranžovou lacetkou. Růžová košilka je z tenkého batistu ozdobená efektním prýmkem s plastickými růžičkami.
Michal nosí na spaní jen jakési boxerky...naštěstí. Triko, které mu věnovala Naďa, jsem ušila z černého úpletu, do jehož výstřihu jsem vsadila bílý klín. Vše jsem potom namalovala barvami na textil.
 

   

Zpět na hlavní stranu