Zimní zahrada

 

Zimní zahrada je oblíbeným místem celé knížecí rodiny. Nejraději zde ovšem pobývá komtesa Hedvika. Právě popíjí svůj odpolední čaj, když přichází malý kuchtík Toník, který jí přináší čerstvé moučníky. Hedvika je překvapená, že místo sloužícího vidí malého pomocníka z kuchyně, ale výmluvný Toník hned vše vysvětlí. Když totiž dnes ráno nalezl na schodišti briliantovou sponu do vlasů, běžel ji hned ukázat hlavnímu kuchaři. Ten poznal, že patří komtese Hedvice a poctivého chlapce proto poslal se zákusky do zimní zahrady, aby nalezený šperk mohl osobně odevzdat. Hedvika má z nálezu velkou radost, hned si sponou ozdobí vlasy a vyzve malého kuchtíka, který si se zájmem prohlížel klec s ptáčkem, aby se posadil, že si s ním ráda chvíli promluví. Toník je trochu nesvůj...sedět v přítomnosti takové dámy!  A to ještě netuší, že za jeho zády právě vchází kníže Viktor s manželkou Kateřinou. Kníže nerad vidí, že v jeho křesle sedí v družném hovoru s jeho dcerou malý kluk z kuchyně, a tak jej přísným hlasem odkazuje tam, kde je jeho místo.Vylekaný chlapec hned vyskočí, uklání se a jen stěží vykoktává omluvu. Ovšem, Hedvika chrání vystrašeného Toníka a vysvětluje důvod jeho přítomnosti. Nakonec tedy kuchtík znovu usedne s celou knížecí rodinou, vyslechne si slova chvály a na druhý den je pozván do Viktorovy pracovny, aby si sem došel vyzvednou odměnu za svou poctivost.

Scéna
Nábytek do zimní zahrady jsem vyráběla z modelovací hmoty, pěněného PVC a dřeva. Původně jsem si plánovala, že celé bočnice i s "výpletem" upeču z teplem tvrditelné hmoty. Jmenuje se Hobby Mass a protože jsem ji čerstvě otevřela byla hodně měkká a lepkavá, a tak se mi práce s ní moc nedařila. Nakonec jsem tedy vymodelovala jen kostry, do kterých jsem pomocí uštípnutých hřebíků zapíchla nosné horizontální díly z dřevěné kulatiny. Po upečení následovala celkem náročná práce, při které jsem vyplňovala jednotlivé části křesílek  pěněným PVC polepeným přeskládanými proužky z téhož materiálu. Stejně jsem postupovala i u stolku, ten má ale základní konstrukci pouze ze dřeva. Na závěr jsem vše zkompletovala, dřevěné a vymodelované části jsem natřela bílou barvou a vše jsem ještě sjednotila finálním přestříkáním sprejem. Potahy na molitanové polštáře jsem ušila z bílého saténu.
Klec s ptáčkem je kupovaná (už hodně dávno), stojan jsem si vysoustružila, čajový servis je jedním z mé minisbírky a v této scéně měl svou premiéru.
Rostliny jsou skutečné, květiny umělé, okna jsou z fundusu, tapetu jsem si vytiskla, zákusky jsou ve skutečnosti bonbóny.

Panenky
Markéta:
Hedvice jsem ušila empírové šaty z elastického saténu, ozdobené vzdušnou syntetickou krajkou. Šperky jsou z dílny Blacksvetlus, botičky z fundusu.
Pro Toníka jsem potřebovala šedé kalhoty, bílou halenu se stojáčkem a zástěru s kuchařskou čepicí. Vše jsem šila z tenkého plátna, boty jsou originál Tonner.
Kateřina má na sobě své originální oblečení a Viktor si zapůjčil oblek od Vítka ( His Majesty, The King of Hearts).
 

      

Zpět na hlavní stranu