Album

Jitka s Markem spolu chodí už od léta, je to studentská láska a oba jsou zamilovaní až po uši. Jitčini rodiče pozvali Marka na návštěvu, aby přítele svojí dcery trochu víc poznali. Marka, který oběma donesl  dárky, srdečně přivítali, a bylo zřejmé , že je jim od první chvíle sympatický.  Maminka  pozvala všechny ke stolu, uvařila čaj a nabídla vánoční pečivo.Společně probírali nejrůznější témata a došlo i na vzpomínky z dětských let. Marek v tu chvíli vyslovil přání, že by chtěl vidět Jitku jako úplně malou holčičku. A maminka hned přinesla velké album s fotografiemi jejich dcery. Na první stránce je Jituška coby malé novorozeně, na dalších se ale postupně mění v dívku. Tatínek, který fotografie už dlouho neviděl, se aktivně zapojí do prohlížení, vzpomíná na zachycené situace... až ho nakonec musí maminka upozornit, aby nechal mladému páru trochu víc klidu a soukromí. Marek se chvílemi musí smát nad legračními záběry  a občas zase s neuvěřením žasne, nad tím, jak se Jitka z malé cácorky rychle mění v půvabnou slečnu.

Scéna
Kuchyňskou linku vyrobenou ze zbytků plovoucí podlahy jsem na focení použila už několikrát. Pokaždé ale byla trochu jiná. Tentokrát jsem změnila povrch pracovní desky, vytiskla jsem si nové obkladačky a vyrobila jsem digestoř. Do závěsné skříňky jsem si připravila zmenšené krabičky s čaji, kakaem a dalšími pochutinami. Vánoční pečivo je od Eriky a také už není v našich scénkách poprvé.  Na čaj jsem použila  kupovanou soupravu, ale to hlavní, co jsem vyráběla, bylo papírové album se zmenšenými fotografiemi. Malá holčička na obrázcích je moje vnučka Natálka, jejíž snímky jsem použila se svolením rodičů. Místa i měsíce na popiscích odpovídají skutečnosti, jen letopočty jsem musela upravit.

Panenky
Markéta:
Pro Jitku jsem ze staré šály ušila svetr s třásněmi a pro maminku Evelínu šaty z tenkého úpletu, šperky má od Světlany. Filip i  Marek mají oblečení z fundusu.

Zpět na hlavní stranu