Batman


Je všední odpoledne a Mariana  se vrací domů  s nákupem  pro rodinu. Jen na  chvíli se  zastaví u čerstvě vylepených plakátů a se zájmem si je pročítá. Vlastně ani nevnímá neznámého kolemjdoucího muže….ten však nečekaně přiskočí, vytrhne ženě kabelku a přitom ji odstrčí tak surově, že Mariana upadne na zem. Zoufalství a bezmocnost jí vhánějí slzy do očí. Náhle se nad ohradou lehce  zvedne vítr a k zemi se snáší….BATMAN! Ochránce slabých a bezbranných. Nejprve dostihne a ztrestá zloděje,  pak chvatně odloží masku s pláštěnkou  a už  se sklání nad  vystrašenou Marianou. V náručí ji odnese na nedalekou lavičku…tiše ji chlácholí mužným melodickým hlasem. Ještě pomůže Marianě obout ztracený střevíček a pak už si ti dva dlouze hledí do očí……….

Scéna:
Pozadí v této scéně tvoří  dřevěný  plot, který je sestavený z malých  latěk nalepených na několika pevných textilních pruzích, takže se dá docela snadno naskládat či srolovat . A protože příroda je v tuto roční dobu ještě trochu smutná , hodil se mi do scény plakátovací panel polepený pestrobarevnými banery českých panenkářek......dozajista neznám všechny, tak pokud jsem někoho vynechala, nebylo to úmyslné. Všechny banery ve funkční podobě najdete v odkazech. Lavičku jsem si „půjčila“ z horské scény, asfaltovou plochu představuje  pruh střešní lepenky.

Panenky
Markéta :
Oblečení pro Roberta nebylo potřeba vytvářet, neboť k nám takto ustrojený  přicestoval.  Zato jsme si spolu náležitě vychutnali fotografování. Zavěšený na silonovém vlasci se  při sebemenším otřesu rozhoupal a nehodlal se zastavit…. to je při mých dlouhých expozicích docela problém.
Ale  tvoření jsem si přece jen užila při šití kabelky pro Marianu,  výrobě knoflíků a nákupu
.
Matěj v téhle scéně "vyfasoval" zápornou roli a mihnul se tu v originál Tonner oblečení.

Marie :
Marianě jsem pro tuto scénu změnila účes. Natočila jsem jí vlasy a zvlněné je sepnula na temeni malou klipsou. Do  chladného dne si vyšla v teplém pleteném kostýmku. Je udělaný hrubším vzorem z tenké  pletací příze s příměsí  angorské vlny. Saténová šálka ladí s kabelkou a originálními botičkami Kingstate. V uších má Mariana malé náušnice vyrobené z drobných sekaných korálků.

       

Zpět na hlavní stranu