Pergola

K Radce dnes přijde na návštěvu kamarádka Irena. Ta si se zalíbením prohlíží celou zahradu a zejména kamenné pítko pro ptáky, které je umístěno hned vedle pergoly, a tak lze v tichosti pozorovat roztomilé opeřence, kteři se sem slétají napít i vykoupat.To tu ovšem nesmí pobíhat rozdováděný Fido, který hned zaregistroval návštěvu a přiběhl Irenu přivítat. Radka pak přinese malé občerstvení, vychlazený dortík a domácí limonáda přijdou oběma k chuti. A protože při jídle přece jen trochu zmlknou, zahlédnou ptáčky, kteří přilétli k pítku. A pak přijde na řadu to hlavní - Radka přinese několik phalenopsisů, které dokázala sama rozmnožit ze zakoupených hybridů. Irenu velice zajímá ta dobrodružná cesta, která začíná oplodněním, zráním tobolky, nesnadným výsevem semen, jejich klíčením a následným přesazováním na růstové médium, kde se později objeví maličkaté rostlinky s listy i kořeny, které lze zasadit do substrátu. A tohle všechno Radka dokázala v domácích podmínkách a vykřížila nové jedince phalenopsisů. Povídání je dlouhé a zajímavé, Irena chce znát všechny detaily a moc obdivuje krásné orchideje, které Radka přinesla na ukázku. Jednu, která sotva začala kvést, si nakonec odnáší domů a má z ní velkou nefalšovanou radost.

Scéna
Základem scény je dřevěná pergola, která má zadní stěnu ze slámové rohože. Na sezení jsem použila nábytek ze scénky v zimní zahradě, ušila jsem ale nové  barevné povlaky. Pak už stačilo jen pár dekorací, mech, písek, rostliny a focení mohlo začít. Lákavé dortíky jsou vyrobené z fima a jejich autorkou je Erika.
Návod na výrobu orchidejí je tady.

Panenky
Markéta:
Radka má na sobě tričko z fundusu a domácí legíny z tenkého úpletu. Pro Irenu jsem ušila jednoduché šaty z elastického materiálu, které jsem ozdobila výrazným prýmkem. Sandály jsem vyrobila podle tohoto návodu, Radka má pantofle z pěnovky.

     

Zpět na hlavní stranu